Filmy jako pasja

Tematyka filmów uzależniona od zainteresowań i humoru

Każdy z Was widział jakiś film. Jedne bywały smutne, inne straszyły, a jeszcze inne po prostu nas rozśmieszały. Z własnego doświadczenia wiem, że coraz więcej osób traktuje oglądanie filmów jako pasję. Jest to uzależnione od naszych zainteresowań, które rozwijamy. Co prawda piszę logiczne rzeczy, które są oczywiste, jednak warto o tym wspomnieć. Możemy znaleźć piękne filmy, które będziemy oglądać już po raz jakiś z rzędu, a i tak nam się będą podobać. Jestem na ogół optymistą więc mam pozytywne spojrzenia na większość spraw, przemyśleń bądź też problemów. Tak samo mam z filmami. Oznacza to, że jeśli jestem optymistą to większość gatunków będzie mi się podobać. Lubię oglądać filmy po niemiecku, a to z tego powodu, iż bardzo lubię ten język i go ciągle rozwijam. Język ten mogę zaliczyć do moich zainteresowań. W zależności, jakie mamy spojrzenie na świat oraz zainteresowania, to każdy z nas będzie miał swoje ulubione rodzaje filmów, które bardzo lubi. W czasie wolnym, gdy nie mamy co robić, to większość nastolatków ogląda po prostu filmy bądź też seriale. Czasami potrafimy spróbować dotychczas nieznanego nam gatunku filmu. Takie eksperymentowanie wychodzi nam na korzyść.

Często dobieramy również film bądź też serial, w zależności od naszego humoru. Osoba, która ma dobry humor, to wybierze filmy, które naprawdę lubi oglądać. Z kolei człowiek, który nie jest w humorze i ma określony problem, albo po prostu coś mu nie wyszło, to wybiera tematykę raczej spokojniejszą, gdzie nie pojawia się przyczyna złego humoru. Dzięki innej tematyce, istnieje możliwość, że się odprężymy od naszych problemów. Dzięki temu część z nas będzie patrzeć na świat z optymizmem.

Filmy dające przemyślenia i nowe marzenia

Podczas oglądania filmów, zauważyć można, że spoglądamy na świat z innej perspektywy. Zaczynamy mieć pewne przemyślenia, które potrafią zmienić nasze nastawienie do życia oraz naszych celów. Można odnaleźć takie specyficzne filmy, które mają tło pouczające. Pokazuje nam to zupełnie inny świat, który dotychczas nie znaliśmy. Coraz częściej w filmach pojawia się świat naszych marzeń, gdzie chcielibyśmy się przenieść. Załóżmy, że ostatnio oglądaliśmy film, gdzie był pokazany krajobraz oraz piękno Ameryki. Od razu zaczynamy myśleć nad tym, że chcielibyśmy tam pojechać i się znaleźć. Szczególnie człowiek, który bardzo lubi podróżować, będzie miał natchnienie, aby to wszystko zobaczyć. Każdy film może nam dać inne nowe marzenie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *